Τρίτη 14 Ιανουαρίου 2014

Μεγάλη νίκη για τον ΕΘΝΙΚΟ Φιλιππιάδας

Γράφτηκε από τον

Μεγάλη νίκη για τον ΕΘΝΙΚΟ ΦιλιππιάδαςΕπικράτησε της ΑΕ Λάρισα με 1-0 της ΑΕΛ με σκόρερ τον Χρήστο Παναγιωτόπουλο

Μια από τις μεγαλύτερες νίκες στην ιστορία του σημείωσε σήμερα ο Εθνικός, επικρατώντας 1-0 της ΑΕΛ με σκόρερ τον Χρήστο Παναγιωτόπουλο. Η ομάδα του Γιώργου Γιάννου ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε δίκαια μπροστά στο σκορ στο 28΄ λεπτό, με το δέκατο τέρμα του Παναγιωτόπουλου στο πρωτάθλημα.
Στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον τερματοφύλακα του Μπαντή, κράτησε το πολύτιμο 1-0 φτάνοντας σε μια μεγάλη νίκη. Μάλιστα αν ήταν και λίγο πιο προσεκτικός στις αντεπιθέσεις, θα μπορούσε να είχε πετύχει και ένα δεύτερο γκολ. Πλέον ο Εθνικός μείωσε την διαφορά από την κορυφή στους έξι βαθμούς παραμένοντας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Την επόμενη Κυριακή θα αντιμετωπίσει στην Τσαριτσάνη τον δεύτερο της βαθμολογίας Οικονόμο.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (Γιώργος Γιάννος): Μπαντής, Μούτας, Γατσέλος, Σιαπέρας(79΄Τσιφλίδης), Παπαβασιλείου, Δάρδας, Σαπανίδης(70΄Γιαννούλης), Τσακανίκας, Κολιάτης, Παναγιωτόπουλος, Γεωργίου(90΄+5΄Μούτος).
ΑΕΛ(Γιώργος Στράντζαλης): Σικαλιάς, Αραμπατζής, Μήτσης (87΄Τζουμάκης), Ρούσσης, Σαββίδης(82΄Γαρυφαλλόπουλος), Κυριακίδης, Νεμπεγλέρας, Πλιάγκας (60΄Πατινιώτης), Μπλέντι, Στεφανίδης, Γκούρτσας.