Σάββατο 30 Αυγούστου 2014

Ανέτοιμος ο Εθνικός Φιλιππιάδας

Προβληματικός εμφανίστηκεμπροστά στο κοινό του ο Εθνικόςστο φιλικό με την ΑΕ Καραϊσκάκης!
Στο πρώτο φιλικό μπροστά στο κοινό του ο Εθνικός Φιλιππιάδας δεν ικανοποίησε καθώς η κούραση, το μεγάλο πρόβλημα στην άμυνα και στην ανάπτυξη, και το πρόβλημα στο γκολ έδωσαν το παρών για άλλον έναν φιλικό αγώνα και οι «κυανόλευκοι» ηττήθηκαν με 0-3 από την ΑΕ Καραϊσκάκης. Το συμπέρασμα από το σημερινό φιλικό είναι ξεκάθαρο πως οι «κυανόλευκοι» χρειάζονται ότι χρειάζεται σοβαρή ενίσχυση σε συγκεκριμένες θέσεις. Σ' ότι αφορά την ΑΕ Καραϊσκάκης  η εξαιρετική δουλειά φάνηκε στο γήπεδο με τους φιλοξενούμενους να παίζουν όμορφο στρωτό ποδόσφαιρο με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας. Οι φιλοξενούμενοι  μπήκαν δυνατά στον αγώνα και στο 5ο λεπτό ύστερα από σέντρα του Μαργαρίτη ο Γραβάνης μόνος του από κοντά μέσα από την περιοχή με σουτ έκανε το 0-1. Στο36ο λεπτό ύστερα από κόρνερ του Χούσου ο καβαλλάρης μόνος του από το ύψος του πέναλτι με κεφαλιά δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Σιαράβα και έκανε το 0-2. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε με την κούραση και των δύο ομάδων να είναι εμφανής με πολλές αλλαγές από τους δυο προπονητές και τις φάσεις να λιγοστεύουν αισθητά. Στο 69ο λεπτό σέντρα του Παγώνη σουτ του Ζάχου απέκρουσε ο Σιαράβας και στη συνέχεια η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και κόρνερ. Στο 80ο λεπτό ο Κώστας Μπαλάφας με σουτ έκανε το 0-3.
Διαιτητής ο κ. Ζιώγας με βοηθούς τον κ. Τσόγκα και την κ. Σφονδύλη.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (Γιώργος Γιάννος): Σιαράβας, Σταμούλης, Διαμαντόπουλος, Γήττας, Γατσέλος, Λάππας, Κατσαδούρος, Μασέτα, Πάνος, Τσακανίκας, Δάρδας.
Έπαιξαν και οι: Νικολάου Γ., Κολιάκης, Κολιός Γ., Κολιός Π., Πάνου, Γιαννούλης, Νικολάου, Λέντζος, Μαλάκος, και οι υπό δοκιμή Σέρβοι Ουντόβιτσιτς και Πέτροβιτς.
ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ (Βασίλης Καλτσής): Καραγκούνης, Μαργαρίτης, Παναγιώτου, Αβραμίδης, Κακάβας, Κόλλινς, Βασίλιεβιτς, Χούσος, Γραβάνης, Καβαλλάρης, Παγώνης.
Έπαιξαν και οι: Πέτσας, Μπαλάφας, Κατσαρός, Γκορτζής, Καλπακούλας, Βασίλας, Κατσούλας, Νταλάκας, Ζάχος, Μπαγεώργας.