Δευτέρα 22 Σεπτεμβρίου 2014

Εθνικός Φιλιππιάδας επιστροφή στις νίκες

Εθνικός Φιλιππιάδας-Οπούντιος Μαρτίνου 2-0

Ο Εθνικός δυσκολεύθηκε πολύ απέναντι στη μαχητική ομάδα του Οπούντιου Μαρτίνου στη Φιλιππιάδα, για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής. Οι «κυανόλευκοι» μετά την ήττα στην πρεμιέρα από την Αναγέννηση, ήθελε πάση θυσία να φτάσει στο «τρίποντο» και τα κατάφεραν επικρατώντας με 2-0.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες, ωστόσο οι ποδοσφαιριστές του Μάκη Ζαχαρόπουλου δεν τις εκμεταλλεύτηκαν. Στο δεύτερο μέρος η εικόνα του ματς άλλαξε. Ο Εθνικός Φιλιππιάδας και με τις δυο αλλαγές που έκανε στο ημίχρονο ο Γιώργος Γιάννος, μπήκε πιο αποφασιστικός στο ματς δημιούργησε περισσότερες φάσεις, είχε γκολ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και τελικά «καθάρισε» το ματς στο τέλος με ένα δεύτερο γκολ που πέτυχε ο Γήττας.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

11΄σουτ του Γιώργου Κολιού άουτ.

12΄σουτ του Καντού άουτ.

31΄κίτρινη στον Πάνου.

34΄κεφαλιά του Νικολόπουλου η μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σιαράβα.

40΄σέντρα του Βλάχου, κεφαλιά του Νικολόπουλου διώχνει με υπερένταση ο Σιαράβας σε κόρνερ.

43΄πλασε του Νικολόπουλου διώχνει με τα πόδια ο Σιαράβας.

45΄σουτ του Καντού άουτ.

47΄σέντρα του Γήττα και ο Κολιός με κεφαλιά από κοντά κάνει το 1-0.

49΄σουτ του Μπαρκώση διώχνει σε κόρνερ ο Σιαράβας.

51΄κεφαλιά του Σπυριδάκη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Σιαράβα.

57΄σουτ του Κάπου μπλόκαρε ο Σιαράβας.

67΄ κίτρινη στον Βλάχο.

80΄απευθείας φάουλ του Καντού διώχνει σε κόρνερ ο Σιαράβας.

83΄πάσα του Μπενίσκου στον Γήττα σουτ του τελευταίου και η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Τσίμα.

85΄πασα του Κολιάκη στον Γήττα και με πλασέ από κοντά το 2-0 για τον Εθνικό.

87΄σουτ του Μπενίσκου μπλοόκαρε ο Τσίμας.

Διαιτητής: Διώτης (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί: Κακατσίδης-Αντωνόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (Γιώργος Γιάννος): Σιαράβας, Πάνου, Θεοδώρου (46΄Διαμαντόπουλος), Δάρδας, Κατσαδούρος, Λέντζος, Κολιάκης, Νικολάου (46΄Τσακανίκας), Μπενίσκος, Γήττας, Κολιός Γ. (64΄λ.τρ.Πάνος).

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Τσίμας, Κουτσούμπας (81΄Γκριτζάπης), Μπαρκώσης, Σπυριδάκης, Τσέλλος, Πέππας (74΄Πατσαρούχας), Νικολόπουλος, Βλάχος, Κάπος, Καντού, Στυλιανός (62΄Μημιγιάννης).